Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa Boliwia Caranavi

(1 opinia klienta)

Bolivia Caranavi to kawa skrywająca w sobie nuty dojrzałych, czerwonych owoców połączonych z delikatną i subtelną nutą brandy. Są to ziarenka jakości speciality, które są świetną propozycją pod kawy zaparzane w sposób alternatywny takie jak: V60, aeropress, chemex czy inne metody filtracyjne.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

43,00 

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Boliwia - kraj pełen zagadek

Caranavi to stolica kawy w Boliwi, która jest położona w bujnym lesie Yungas. To tutaj znajduje się słynna Droga Śmierci, która prowadzi przez Andy od suchego Altiplano do bujnej zieleni
lasu dżungli amazońskiej. Boliwijskie zbiory kawy trwają od kwietnia (poniżej 1000 m n.p.m) do października (do 2000 m n.p.m). Przez ostatnią dekadę zauważono brak kaw specility z Boliwii spowodowany wystąpieniem w kraju rdzy kawowej, która zniszczyła wiele gospodarstw. W tym roku udało się uzyskać kawy z tego przekroju o wyjątkowym smaku i aromacie.

Kawa Boliwia Canviva

Postrzeganie uprawy ekologicznej - kawa Boliwia Caranavi

Wiele kaw w Boliwii jest uprawiana w sposób ekologicznych. Jednakże, sposób postrzegania tego rodzaju uprawy w tym kraju jest dość mylny. Wielu spośród producentów kieruje się zasadą, że uprawa ekologiczna to nic nierobienie poza zbiorami kawy. Brak wiedzy i szkoleń odnośnie hodowli tego surowca spowodował, że większość plantacji wygląda bardziej jak las z drzewami kawowca, które mają mało liści i obradzają w jeszcze mniejszą ilość wiśni. Co przyczynia się do dużego spadku produkcji ziarenek kawowca w tym kraju.

Rodzinny interes

Rodzina Rodriguez na początku wynajmowała młyny do kawy oraz skupowała wiśnie kawowca od plantatorów. Obecnie posiadają kilka plantacji, młynów. W szczycie sezonu w ich firmie pracuje do 300 osób. Co roku zatrudniają również agronomów z różnych krajów jako konsultantów. Produkują kawę, przetwarzają ją w młynie na mokro, a następnie na sucho i bezpośrednio do nas eksportują. Postawili na świetny system integracji pionowej, aby skrócić łańcuch dostaw i uczynić go bardziej przejrzystym i opłacalnym. W 2019 roku zdobył nagrodę SCA Sustainability w kategorii „Najlepszy zrównoważony model biznesowy”.

Kawa z Boliwii

Caturra - kolejna odmiana kawowca

Caturra to mutacja Bourbona – kawy pochodzącej z Brazylii. Jest trudna w uprawie. Najlepiej rozwija się na wysokości 1600m n.p.m., gdyż im wyżej tym plony kawowca spadają. Ziarna tej odmiany charakteryzują się rześką kwasowością, delikatnym body oraz posiadają niższą słodycz niż Bourbon.

Czerwone owoce oraz brandy w kawie Boliwia Caranavi

Boliwia Caranavi to wyjątek wśród naszych kaw, ponieważ w jej profilu oprócz czerwonych owoców można wyczuć subtelne nuty brandy co daje lekko kwasowo-goryczkowy posmak, któremu towarzyszy delikatna słodycz.

Dodatkowe informacje

Metoda obróbki:

Natural

Odmiana botaniczna:

Caturra

Gramatura

250g

Region:

Caranavi

Stopień palenia:

Jasny/Filtr

Wysokość:

1650 m. n.p.m.

Profil Smakowy

86 SCA, Czerwone Owoce, Nuty Dymne, Brandy

Rodzaj

mielona, ziarnista

1 opinia dla Kawa Boliwia Caranavi

  1. Paweł

    Czekałem na nowe ziarna. Po letniej orzeźwiającej fali przyszedł czas na tą kawę. Zbalnasowana kwasowości i "dymna" końcówka bardzo mi smakują. I smak kojarzy mi się z jesienią. Kawa jest lekka, przyjemna do picia.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram