Kawa Etiopia Gubeta

Kawa pochodzi z regionu Guji na południu Etiopii. Plantacja posiada certyfikat ekologiczny, a drzewa kawowca są sadzone w wyjątkowo żyznej glebie ze szczególną dbałością o cały proces wzrostu kawowca. Wiśnie kawowca są zbierane przez okolicznych mieszkańców i starannie selekcjonowane, a następnie poddane procesowi suszenia.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

49,00 

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Etiopia Gubeta - wyjątkowy smak

Kawa Etiopia Gubeta charakteryzuje się średnią kwaskowatością. Jest bogata w aromat i ma charakterystyczny smak, który jest ściśle związany z miejscem, gdzie znajduje się plantacja ziaren. W profilu smakowym znajdziemy truskawkę, rum i białą czekoladę.

Kawa Etiopia Gubeta

Skąd pochodzi Etiopia Gubeta?

Oczywiście… z Etiopii. Dokładnie z regionu Guji na południu Etiopii. Plantacja posiada certyfikat ekologiczny, a drzewa kawowca są sadzone w wyjątkowo żyznej glebie ze szczególną dbałością o cały proces wzrostu kawowca. Wiśnie kawowca są zbierane przez okolicznych mieszkańców i starannie selekcjonowane, a następnie poddawane procesowi suszenia.

Co może wydawać się interesujące… Etiopia nazywana jest przez wielu krajem narodzin kawy. To właśnie tam zaczęto uprawiać pierwsze kawowce i to właśnie z Etiopii pochodzi Arabica. Jak głosi legenda, pasterz Kaldi odkrył unikatowe właściwości ziaren kawowca. Zauważył on bowiem, że kozy zjadały owoce z pobliskich drzew i były znacznie bardziej pobudzone, niż w przypadku zjadania owoców z innych drzewek. Owoce zaniósł do klasztoru, gdzie próbowano je przyrządzić na różne sposoby. W pierwszej kolejności były wyprażane, następnie miażdżone, aż na końcu zalewane gorącą wodą. W ten sposób powstał unikatowy wywar.

Etiopia charakteryzuje się ekologiczną formą upraw, które tradycyjnie opierają się na założeniach pochodzących jeszcze z X wieku. Jedynie 15% ze wszystkich plantacji ma charakter profesjonalny. W większości dominują tutaj niewielkie gospodarstwa, w których niewykorzystywane są pestycydy, nawozy i kombajny. Kawa zbierana jest tutaj ręcznie.

Etiopia Gubeta - kawa

Cechy charakterystyczne Etiopia Gubeta

Kawa Etiopia Gubeta jest przede wszystkim bogata w aromat. Posiada bardzo charakterystyczny smak, który jest ściśle związany z miejscem, gdzie znajdują się plantacje ziaren. Dlatego jej profil sensoryczny jest tak szeroki – począwszy od cytrusów przez bergamotkę, czy też inne kwiaty, aż po owoce tropikalne i kandyzowane.

Starannie wyselekcjonowane ziarna, pochodzące z ekologicznych plantacji są gwarancją wyjątkowego smaku i aromatu. Dostępne metody zaparzania to kawiarka, ekspres ciśnieniowy, filiżanka, aeropress, french press, chemex i V60.

Dodatkowe informacje

Region:

Guji Zone, Oromia

Odmiana botaniczna:

Heirloom

Wysokość:

Heirloom

Metoda obróbki:

Natural

Stopień palenia:

Filtr

Gramatura

250g

Rodzaj

mielona, ziarnista

Metoda zaparzania

ekspres przelewowy, aeropress, V60, chemex

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kawa Etiopia Gubeta”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram