Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa Gwatemala Finca Buenos Aires Filtr

Nasza pierwsza kawa, ze współpracy z 88 Grains. Kawa pochodzi z rodzinnej farmy o długoletnim doświadczeniu i szczególnej dbałości o jakość. W profilu smakowym wyczuwalna słodycz brązowego cukru, karmelu oraz kwasowość grejpfruta.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

39,00 

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Gwatemala Finca Buenos Aires Filtr – kawa direct trade

Różnorodność smaku to cecha charakterystyczna gwatemalskiej, soczystej kawy. Gwatemala Finca Buenos Aires Filtr bazuje przede wszystkim na łagodnym aromacie i soczystej kwaskowatości. Decydując się na nią możemy spodziewać się lekkich, owocowo-słodkich aromatów.

Można powiedzieć, że za tą kawą stoi idea. Dlaczego? Otóż, dziewczyny z 88 Graines zdecydowały się na wsparcie szeroko pojętej gospodarki odpadowej w kawowych regionach Gwatemali – przede wszystkim w Acatenango oraz Huehuetenango. Motywem przewodnim tych działań, była postawa proekologiczna i chęć stworzenia odpowiednego systemu gospodarki odpadami. Konieczność stworzenia całej infrastruktury sprawiła, że projekt zakłada pomoc na trzech poziomach.

Kawa Gwatemala Finca La Soledad

W pierwszej kolejności chodzi o budowę gospodarki wywozu odpadów. W drugim zakłada wdrożenie edukacji związanej z recyklingiem. Natomiast trzecia zakłada wprowadzenie do szkół nauki o gospodarce odpadami, która pozwoliłaby dzieciom i młodzieży wypracować prawidłowe postawy wobec środowiska.

Projekt ten nosił nazwę „Let’s help to clean Guatemala”.

Skąd ta kawowa inicjatywa… akurat w Gwatemali?

Lokalne legendy głoszą, że sadzonki kawowca do Gwatemali zostały przywiezione w 1750 roku przez Jezuitów. Niektóre wspominki datowane są na jeszcze wcześniejszy okres. Kawowce w większości uprawiane są na południu, gdzie znajdują się bujnie porośnięte stoki wulkaniczne, co oznacza, że część z nich rośnie w cieniu. Związane jest to z wolniejszym rozwojem kawowca, co sprawia, że ziarna mają bogatszy, intensywny smak. Oprócz tego, wpływ na charakterystyczny smak Arabiki ma również wilgotny klimat.

Gwatemala bardzo często nazywana jest sercem Ameryki Środkowej. To różnorodny kraj, który posiada wyodrębnione przeszło trzysta mikroklimatów, które tworzą niewiarygodny, zapierający dech w piersiach krajobraz i urzekająco bogatą kulturę, która budowana była przez wiele lat.

Gwatemal Finca La Soledad - Kawa

W jaki sposób mogę zaparzyć Gwatemala Finca Buenos Aires Filtr?

Gwatemala Finca Buenos Aires Filtr może być parzona w kawiarce, ekspresie ciśnieniowym, french press, filiżance, aeropressie, V60, chemex oraz innych metodach alternatywnych.

Dodatkowe informacje

Region:

Huehuetenango

Odmiana botaniczna:

Red and Yellow Caturra

Wysokość:

1500-1900 m.n.p.m

Metoda obróbki:

Washed

Stopień palenia:

Jasny

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g

Metoda zaparzania

ekspres przelewowy, aeropress, V60, chemex

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kawa Gwatemala Finca Buenos Aires Filtr”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

Ostatnio oglądane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram