Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa Kolumbia Supremo

Kawa Kolumbia Supremo pochodzi ze znanego regionu Medellin, uprawiana jest na wysokości prawie 2000m n.p.m. Charakteryzuje się zbalansowanym smakiem i wyrazistym aromatem. W profilu smakowym wyczuwalne są nuty dojrzałej brzoskwini, kawa zostawia przyjemny czekoladowy posmak. Sprawdzi się doskonale w metodach ciśnieniowych jak i w tradycyjnym zaparzaniu. Ziarna Supremo charakteryzują się doskonałą selekcją i ziarnem większym niż powszechnie znana Excelso.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

28,00 

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Kunszt prosto z Medellin – Kawa Kolumbia Supremo

Kawa Kolumbia Supremo daje idealny balans pomiędzy głębokim body a subtelną goryczką i delikatnie wyczuwalną kwasowością. Jej ziarna skrywają w sobie bukiet lekkich aromatów oraz wyraźny, przyjemny posmak brzoskwini i cytrusów, charakterystyczny dla klasy Supremo.

Supremo po kolumbijsku oznacza duże ziarna (rozmiar 17 i 18), od których wzięła się nazwa kolumbijskiej kawy. Ich wielkość ma wpływ na intensywność kawy i jej zbalansowanie. Uznawana jest przez wielu światowych ekspertów za kawę kompletną, czyli taką, która oferuje doskonałą równowagę pomiędzy pełnym body, subtelną goryczką, a delikatną nutą kwasowości.

Kawa Kolumbia Supremo

Kolumbijska kawa to kolumbijska moc

Kolumbia zajmuje się produkcją wysokiej jakości kawy, której walory smakowe doceniane są przez baristów na całym świecie. Intensywność smaku kawy bazuje przede wszystkim na charakterystycznej metodzie zbioru i obróbki „kawowych wiśni”. W trakcie zbiorów dokonuje się selekcji ze względu na rozmiar i do dalszej obróbki przeznaczane są wyłącznie te ziarna, które są odpowiedniej wielkości. Dzięki takiej selekcji, ziarna pochodzące z tego kraju cechują się „powtarzalnością”, co sprawia, że każda kolejna partia Kolumbia Supremo gwarantuje najwyższą jakość smaku.

Wybierana przez baristów

O jakości kawy najwięcej mogą powiedzieć bariści. Ci, startujący w zawodach w większości przypadków wybierają właśnie Kolumbia Supremo, co jest najlepszym świadectwem jej jakości i klasy. Jednym z powodów może być fakt, że Kolumbia produkuje wyłącznie odmianę Arabiki otrzymywaną przy pomocy tzw. mokrej metody, czyli oddzielania ziaren kawy od miąższu. Ta metoda obróbki sprawia, że kawa ma bardziej intensywny aromat i niemal nie posiada goryczki.

Kolumbia Supremo - ziarenka

Kawa Kolumbia Supremo to kawowa kraina

Nie każdy wie, ale Kolumbia plasuje się aktualnie na drugim miejscu, jeśli chodzi o produkcję Arabiki na świecie i na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o Arabikę mytą. Rośnie tutaj przeszło dwa i pół miliarda kawowców, a cały przemysł kawowy daje zatrudnienie 2 milionom ludzi! Ci natomiast, rocznie produkują około 11 milionów worków (po 60kg) ziaren kawy.

Kawowe plantacje są jednymi z ozdób Kolumbii. Rozciągają się one na ogromnych obszarach. Wiele regionów wyspecjalizowało się wyłącznie w uprawie krzewów kawowca. Najwięcej upraw zlokalizowanych jest w okolicach Andów, w środkowo-zachodniej części kraju, w której panuje umiarkowany i stosunkowo wilgotny klimat, który sprzyja rozwojowi kawowców. To region „Zona Cafetera”, która znajduje się w okolicach miast Salento i Doliny Cocora. Położone są one na wzniesieniach, na których panuje specyficzny mikroklimat. Krzaki uprawiane są wysoko, w związku czym ziarna dojrzewają wolniej i mają czas, aby czerpać z gleby to, co najlepsze. Ręczny zbiór natomiast gwarantuje pozyskiwanie wyłącznie dojrzałych owoców i w efekcie gwarancję ziaren kawowca na najwyższym poziomie.

Dodatkowe informacje

Wagabrak
Region:

Antioquia | Medellin

Odmiana botaniczna:

Bourbon | Typica

Wysokość:

1200-2000m n.p.m.

Metoda obróbki:

Washed

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press, filiżanka, aeropress, V60, chemex

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kawa Kolumbia Supremo”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram