Darmowa dostawa od 149 z!!

Rwanda Rushashi Natural

Rwanda Rushashi Natural to niezwykła afrykańska kawa o nutach toffi, orzechów, kwiatów, wanilii oraz jagód. Jest to kawa pochodzenia afrykańskiego, co można wyczuć w profilu sensorycznym. Czarny napar z Rwandy będzie doskonale wychodzić z metod przelewowych takich jak: V60, aeropress, chemex czy ekspresu przelewowego.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

48,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Rwanda – krótki zarys historyczny

To państwo leżące w środkowowschodniej Afryce. Graniczy z takimi krajami jak: Burundi, Demokratyczną Republiką Konga, Tanzanią oraz Ugandą, które również są producentami kawy. Pierwotnymi mieszkańcami Rwandy byli Pigmeje Twa, którzy stopniowo w wyniku napływu innych plemion jak Hutu czy Tutsi zostali stamtąd wyparci. Pod koniec XIXw. Doszło do kolonizacji Rwandy przez Niemców, Brytyjczyków czy Belgów. W wyniku walk o kolonie w Afryce, Rwanda przez dłuższy czas podlegała europejskim władzom. Przewrót władzy nastąpił w XXw.. Obecnie Rwanda jest republiką, na której czele stoi prezydent.

rwanda-natural1

Rushashi – spółdzielnia kawowa

Rushashi jest spółdzielnią kawową, która powstała w 2004 roku. Obecnie pracuje w niej prawie 200 rolników z czego większość stanowią kobiety. Rushashi jest znana również pod nazwą jako „Abakundakawa”, która w tłumaczeniu oznacza „tych, którzy kochają kawę”. Zakład jest znany z produkcji kaw wysokiej jakości. Rolnicy zajmują się takimi odmianami jak Bourbon, Red Bourbon, Jackson czy Mbrizi.

Bourbon – odmiana botaniczna

Bourbon to odmiana Arabiki, którą produkuje o 20-30% więcej niż jej siostry Typici. Zbiory Bourbonu są mniejsze w porównaniu do innych odmian. Charakteryzuje się rozłożystymi i pofalowanymi na brzegach liśćmi, małymi, ale za to zwartymi owocami.Wiśnie tej odmiany dojrzewają szybko i łatwo opadają podczas silnych wiatrów czy ulew. Naj Najbardziej urodzajne zbiory można zauważyć na plantacjach zakładanych między 3500 a 6500m n.p.m.  Sensorycznie Bourbon jest bardzo czysty i profilem zbliżony do Typici.

rwanda-natural

Ukształtowanie Rwandy

Rwanda jest krajem o bardzo zróżnicowanej rzeźbie terenu. Można tu spotkać zarówno góry, a nich wulkan Kirisimbi, bogatą sieć rzeczną do której zalicza się rzekę Kagera, która jest odnogą Nilu. Na rzekach można spotkać liczne wodospady i progi, a przesuwając się w kierunku północy i wschodzu również jeziora. Zarówno ukształtowanie jak i podrównikowy, wilgotny klimat Rwandy sprzyjają uprawie kawie.

rwanda-nh

Rwanda Rushashi Natural– mieszanka wspaniałych smaków

Rwanda Rushashi Natural to kawa, która jest bardzo wysoko punktowana prawie na 87 SCA. W czarnym naparze tego wspaniałego ziarna można wyczuć nuty toffi, orzechów, kwiatów, wanilii, jagód. Subtelne nuty wanilli, toffi nadają kawie delikatne body, nuty orzechów są odpowiedzialne za gorycz w kawie, natomiast jagody niosą ze sobą przyjemną słodycz oraz kwasowość. Kompozycja tych smaków i aromatów powoduje, że kawa jest zbalansowana i przenosi nas w klimaty Rwandy.

 

Dodatkowe informacje

Gramatura

250

Rodzaj

mielona, ziarnista

Metoda obróbki:

Natural

Odmiana botaniczna:

Bourbon

Region:

North/Gakenke

Stopień palenia:

Filtr

Wysokość:

1750-2000m n.p.m

Profil smakowy

87 SCA, nuty toffi, orzechów, kwiatów, wanilii, jagód

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Rwanda Rushashi Natural”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram