Darmowa dostawa od 149 z!!

Gwatemala el llano - filtr

GWATEMALA EL LLANO to niezwykła mieszanka różnych nut owocowych. W kawie można wyczuć delikatne, a zarazem słodkie nuty brzoskwini, ciemne nuty jagód oraz kwaśne nuty grejpfruta. Kompozycja tych nut smakowych sprawia, że kawa jest zbalansowana. Kawę polecamy pod zaparzanie alternatywne z użyciem filtra: ekspres przelewowy, aeropress, V60, kalitę, chemex.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

46,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Gwatemala – kraj Ameryki Środkowej

Gwatemala to państwo położone w Ameryce Środkowej, które powstało w 1839r. Graniczy z Belize, Hondurasem, Meksykiem i Salwadorem, które również są producentami kawy. Na społeczeństwo Gwatemali składają się potomkowie Europejczyków, Latynosi oraz Majowie.  Wśród struktury religijnej dominuje katolicyzm oraz protestantyzm, które stanęły na czele piramidy ze względu na liczne działania misyjne przeprowadzone na tych terenach.

gwatemala-el-llano1

Klimat Gwatemali

Kraj leży w okolicach klimatu okołorównikowego. Południowa cześć Gwatemali leży w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego i dostaje się pod wpływ suchych mas pacyficznych. Północna cześć kraju należy do strefy równikowej. Jest bardziej wilgotna niż południowa cześć ze względu na wpływ ciepłych i wilgotnych prądów morskich. Gwatemalę można podzielić na trzy piętra klimatyczne pod względem temperatury. Strefę gorącą od 600m n.p.m. gdzie panuje temperatura 23-26°C, umiarkowaną 600-1800m n.p.m. gdzie temperatura oscyluje od 12-22 °C i chłodną od 1800m n.p.m. chrakteryzującą się najniższą temperaturą 10 °C. Opady w kraju są zróżnicowane. Na północy wynoszą one 2000-3000mm, a nad Pacyfikiem 500-1000mm.

gwatemala-el-llano2

Gwatemala El Llano – plantacja i twórca

Finca El Llano to kolejny mały dodatek do rodziny kaw Perez. Położony zaledwie 10 kilometrów od Finca La Soledad w regionie Acatenango.  Ten dziesięciohektarowy kawałek ziemi jest bujny, a zarazem cudowny w swojej urodzie. Od kilku lat najstarszy syn Raul przygląda się farmie i remontuje ją, aby dawała jak najlepsze plony. Eksperymentował z nowymi odmianami, które są bardziej odporne i wydajniejsze przy zachowaniu wysokiej jakości profilu kubka. Celem Raula jest stworzenie butikowej farmy, która może być przykładem dla innych lokalnych producentów i pomóc w rozwoju regionu Acatenango.

gwatemala-el-llano3

Gwatemala El Llano – przyjemność zamknięta w ziarenku

Gwatemala El Llano to wspaniałe połączenie podstawowych nut smakowych. Łączy w sobie słodycz brzoskwini, kwasowość grejpfruta oraz subtelną gorycz owoców jagodowych. Równowaga między tymi nutami sprawia, że kawa charakteryzuje się delikatnym i wykwintnym body oraz łagodnym posmakiem. Ziarno Gwatemali El Llano polecamy pod zaparzaniem z użyciem filtra, które pozwoli wydobyć z kawy to co najlepsze.

Dodatkowe informacje

Gramatura

250

Rodzaj

mielona, ziarnista

Metoda obróbki:

Washed

Odmiana botaniczna:

Caturra, Yellow Catuai, Bourbon, Geisha

Region:

Chimaltenango

Stopień palenia:

Jasny/Filtr

Wysokość:

1500-1700m n.p.m

Profil smakowy

87SCA, nuty jagód, grejpfruta i słodkiej brzoskwini

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Gwatemala el llano - filtr”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram