Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa Brazylia Diamond

(1 opinia klienta)

Kawa Brazylia Diamond to zdecydowany bestseller w naszym sklepie. Unikalna selekcja ziaren z gatunku Mundo Novo, Catuai gwarantuje niepowtarzalny smak. Kawa posiada intensywny aromat orzechów, nuty ciemnej czekolady i suszonych owoców. Odpowiednia dla kawoszy, którzy preferują niższą kwasowość. Świetnie sprawdza się w kawiarce, ekspresie ciśnieniowym, french pressie, jak i tradycyjnym zaparzaniu.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

28,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Brazylia Diamond – perła z Soul de Minas

Dzięki zastosowaniu unikatowej odmiany botanicznej kawa Brazylia Diamond posiada smak, którego nigdy nie zapomnisz. Połączenie słodyczy czekolady, karmelu i melasy, razem z egzotycznymi aromatami ananasa i mango sprawią, że obcowanie z kawą będzie kolejnym, ważnym doświadczeniem w Twoim życiu.

Kawa Brazylia Diamond

Natura spłatała prawdziwego figla tworząc Brazylia Diamond

Wychodząc od założenia, że aby stworzyć najwyższej jakości Arabikę, potrzebne są odpowiednie warunki możemy dojść do punktu, w którym autentycznie będziemy mogli uznać Brazylia Diamond za ósmy cud świata. Dlaczego? Ze względu na to, że jest to kawa, która dojrzewa w idealnych warunkach – bogata gleba, łagodny klimat, słońce i odpowiednie ukształtowanie terenu tworzą kombinację, która sprawia, że ten rodzaj kawy jest tak unikalny.

Charakterystyczną cechą Brazylia Diamond jest słodkawy smak, który uzyskany został, dzięki zastosowaniu odmiany botanicznej, która absorbuje mniej światła, przez, co więcej, słodyczy zostaje wewnątrz owocu i przenika do ziarna, dając o sobie znać, z każdym łykiem kawy. Tę słodycz czuć w nutach czekolady, karmelu, melasy – stanowią one idealne dopełnienie aromatów ananasa i mango. A to, co najpiękniejsze w tym połączeniu to fakt, że zostało ono stworzone w pełni naturalnie.

Świeżozaparzona Kawa Brazylia Diamond

Słodkość prosto z regionu Soul De Minas – Brazylia Diamond

Kawa pochodząca z regionu Soul de Minas posiada wyjątkowo sprzyjające warunki do uprawy wysokiej jakości Arabik. Ze względu na fakt, że tamtejsze gleby są bardzo żyzne, a wzniesienia ukształtowane w taki sposób, że kawowce mają ograniczony dostęp do słońca, co sprawia, że owoce dojrzewają wolniej, a kawowce posiadają idealnie zbalansowany profil, z którego słyną. Dodając do tego łagodny klimat i odpowiednią ilość opadów uzyskujemy idealne warunki do uprawy.

Unikalności regionowi Soul De Minas dodają także liczne rodzinne farmy. Ich praca wpływa pozytywnie na jakość gleby na terenie całego regionu, co pozwala między innymi na osiąganie przez kawę Brazil Diamond wysokich wyników (82/83 punkty) w testach jakości SCAA, czyli Special Coffee Association of America.

Dodatkowe informacje

Region:

Minas Gerais

Odmiana botaniczna:

Mundo Novo | Catuai

Wysokość:

950-1200m n.p.m.

Metoda obróbki:

Natural

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, tradycyjne metody zaparzania, french press

1 opinia dla Kawa Brazylia Diamond

  1. Anka

    Niezwykle łagodna, ale nie za słaba. Świetnie smakuje z kawiarki, ale i "po turecku" Babcie twierdzą, że lepszej nie piły.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram