Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa Brazylia Yellow Bourbon

(2 opinie klienta)

Kawa łagodna i słodka, z krągłym body o delikatnej cytrusowości i nutami mlecznej czekolady.  Idealna do zaparzenia w ekspresie ciśnieniowym, kawiarce, french pressie lub tradycyjnie.

Przez licznych ekspertów uznawana jest za najlepszą brazylijską kawę. Ceniona jest przede wszystkim ze względu na swoją delikatność, niską kwasowość i naturalną słodycz. Jej aromat kojarzy się bezpośrednio z jaśminem, pomarańczą i kwitnącym drzewkiem kawowym. Jest to odmiana rzadka i pożądana przez amatorów kawy na całym świecie.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

37,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Kawa Brazylia Yellow Bourbon – zatop się w smaku

Brazylia Yellow Bourbon jest esencją tego, co w brazylijskiej kawie najlepsze. Esencja smaku, pozbawiona kwasowości i niezwykle przyjemna słodycz, która przez długi czas utrzymuje się na podniebieniu, dzięki charakterystycznemu, kremowemu „body”, sprawiają, że kawa jest jedyna w swoim rodzaju. Bazą dla kawy są nuty jaśminu, kwiatu pomarańczy i zapach kwitnącego drzewka kawowego, które dzięki odpowiednim działaniom mogą zostać wzbogacone o nuty wiśni, orzechów czy kardamonu.

Kawa Brazylia Yellow Bourbon

Rys historyczny odmiany Yellow Bourbon

Bourbon to jedna z Arabik, której początków należy szukać w okresie podbojów kolonialnych, dokładnie w 1708 roku, kiedy to Francuzi starali się zapoczątkować uprawę kawy na wyspie Bourbon na Oceanie Indyjskim. Dzisiaj nazywana jest ona Reunion.

Odmiana Bourbon uległa jednak zmianom, w wyniku których jej owoce uzyskały niezwykły smak i… wygląd. Dotąd charakterystyczne, czerwone barwy owoców kawowca, a dzisiaj żółte owoce, które znajdują się w centralnym miejscu nazwy odmiany tej kawy. Oprócz tego cechuje się mniejszymi i bardziej zwartymi owocami, aniżeli na przykład Typica, najstarsza odmiana Arabiki.

Jej pozyskanie nie jest łatwe, ze względu na to, że owoce odmiany Bourbon rosną wyłącznie na obszarach górskich, które ze względu na wymagania klimatyczne i topograficzne wymagają niemal w całości podejmowania działań ręcznych.

W jaki sposób wytwarzana jest kawa Brazylia Yellow Bourbon?

Cechą charakterystyczną kawy jest metoda jej obróbki, nazywana pulped natural. Dzięki pozbawieniu skórki kawowej owoce mogą swobodnie suszyć się na słońcu, dzięki czemu owocowa słodycz zawarta w miąższu i jej naturalnie owocowe aromaty wchłaniane są przez ziarna. Ten unikatowy smak możemy następnie znaleźć w naszej filiżance.

Pochodzenie Brazylia Yellow Bourbon… również unikatowe

Kawa z Brazylii - Yellow Bourbon

Interesujący jest fakt, że kawa Brazylia Yellow Bourbon pochodzi z plantacji, znajdującej się w stanie Minas Gerais i należącej do rodziny Carvalo Dias. Fazenda, jak w języku brazylijskim nazywa się plantacje lub gospodarstwo, umiejscowiona jest na wysokości pomiędzy 1100, a 1500 m n.p.m. To poziom, na którym klimat ma charakter stabilny i przewidywalny, jednak wciąż charakterystycznie surowy i górski.

Kolejny wyjątkowy element? Sposób przechowywania!

Ze względu na niewielką ilość dostępnej na rynku odmiany, rodzinna plantacja Fazenda Rainha, stworzyła unikalny system Grain PRO, który sprawia, że same ziarna pozostają intensywnie świeże i zielone, znacznie dłużej niż w przypadku zwyczajowego pakowania. Jest to możliwe, dzięki specjalnej technologii, składającej się z dwóch worków, które w swoim wnętrzu posiadają unikalne środowiska, przyjazne dla naturalnych procesów starzenia się ziaren kawy. To powód, dla którego Brazylia Yellow Bourbon trafia od wielu lat do palarni na całym świecie… z całym swoim smakiem i aromatem.

Dodatkowe informacje

Region:

Mantiqueira de Minas

Odmiana botaniczna:

Catuai, Bourbon

Wysokość:

1100-1200m n.p.m.

Metoda obróbki:

Pulped Natural

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press, filiżanka, aeropress, V60, chemex

2 opinie dla Kawa Brazylia Yellow Bourbon

  1. Jakub

    Świetna kawa. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Z pewnością zagości w mojej prywatnej kawiarence na dłużej.

  2. Iwona

    To moja ulubiona - ma idealny smak i jeśli ktoś obawia się kwaśnej kawy, tę spokojnie mogę polecić.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram