Kawa Kuba Serrano

Uprawiana w południowej prowincji Sierra Maestre kubańska kawa Serrano to kwintesencja klimatu wyspy. Kawowce hodowane są na żyznej glebie na dość stromych zboczach- zbierana jest wyłącznie metodą ręczną. Ziarenka oddają słodki, delikatnie pikantny aromat . Kawa posiada duże body. Polecamy kawoszom którzy preferują niski poziom kwasowości, mocniejszy napar z nutami przypraw, ciemnej czekolady i orzechów.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

29,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Kubański symbol? Kawa!

Historia początków kawy na Kubie jest niewątpliwie interesująca. Zapoczątkowana została przez francuskich rolników, którzy przybyli na Kubę, uciekając przed haitańską rewolucją. Pierwsze krzewy zasadzili oni w prowincji Sierra Maestra, z której pochodzi kawa Kuba Serrano. Wyróżnia ją fakt, że rośnie ona na znacznie niższych wysokościach niż inne kawy (1000-2000 m n.p.m.). Dzięki temu jej profil smakowy jest niezwykle czysty, umożliwiając łączenie takich nut, jak pieprz, orzech, czy karmel.

Kawa Kuba Serrano

Kubańczycy uwielbiają pić kawę. Gotują ją do termosów, dodają cukier i noszą ze sobą. W większości przypadków nie dodają oni mleka do kawy, a jedynie cukier. Kraj ten każdego roku eksportuje 8 tysięcy ton kawy. To wspaniałe świadectwo tego, jak ważna dla Kubańczyków jest kawa.

Kawa Kuba Serrano – bogactwo smaku i aromatu

To kawa o łagodnym smaku, która przetwarzana jest na mokro. Jest to najpopularniejsza metoda, która sprawia, że po zaparzeniu wyczuwalny jest bardzo bogaty aromat, łączący w sobie smaki tytoniu, czekolady, dymu i kakao. W efekcie nasze kubki smakowe mogą poczuć całkowicie unikalne wrażenia. Ze względu na fakt, że ziarna kawowca rosną na niewielkiej wysokości, a obróbka odbywa się na mokro, to smak kawy ma charakterystyczny, słodkawy aromat. Sam napar natomiast posiada stosunkowo niską kwasowość.

Wypełnianie kawiarki kawą Kuba Serrano

W jaki sposób mogę przyrządzić kawę Kuba Serrano?

Sposobów tych jest wiele, jednak Kuba Serrano najlepiej sprawdza się, jako espresso i kawy robione na jego bazie, czyli cappuccino i latte. Jednocześnie kawę można śmiało przyrządzić także, jako tradycyjną małą czarną. Niezależnie od tego, w jaki sposób odbywa się przyrządzenie… smakuje absolutnie wybornie!

Dodatkowe informacje

Wagabrak
Region:

Sierra Maestre

Odmiana botaniczna:

Typica

Wysokość:

1000-1700m n.p.m.

Metoda obróbki:

Washed

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press, filiżanka, aeropress, V60, chemex

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kawa Kuba Serrano”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram