Opis
Kawa Samba Blend - brazylijskie arabiki
,,Samba” to nasz blend firmowy stworzony z ziaren dwóch arabik pochodzących z Brazylii. Napar przygotowywany w urządzeniu ciśnieniowym oferuje naturalnie czekoladowy posmak, kremowe body i nuty orzechów.
Kawa sprawdzona doskonale w metodach ciśnieniowych takich jak ekspres oraz kawiarka. Polecamy również dla kawoszy tradycjonalistów do tzw. parzenia po turecku.
Dwie arabiki - Kawa Samba Blend
Ziarna świetnie nadają sie zarówno do ekspresów tzw. kolbowych, automatycznych jak i kafetierek (kawiarek) a także zaparzaczy typu ,, french press" z tłoczkiem i sitkiem oddzielającym ,, fusy kawy" od naparu.
Kawa wypalana jest w stopniu średnim. Nie palimy mocno naszych ziarenek. Proces odbywa się w rzemieślniczym, sterowanym przez roast mastera piecu. Chcemy abyście otrzymali państwo maksymalnie świeży produkt.
Gwarantujemy wysyłkę najświeższego kilkudniowego wypału.
Brazylia to jak wiemy największy producent kawy na Świecie. Ziarenka głównie gatunku arabica uprawiane są tu w trzech strefach klimatycznych na mniejszych jak i ogromnych, wysoko rozwiniętych plantacjach. Automatyzacja i kontrola zbiorów wpływa wydajność upraw jak i na powtarzalność smaku. Od kliku lat zaobserwować możemy jeszcze większy nacisk na jakość jak i uprawy i selekcję kaw jakości specialty.
Kawa Samba Blend - smak prosto z Brazylii
Kawa z Brazylii charakteryzować się będzie łagodnym smakiem, naturalnymi nutami orzechów, marcepanu i czekolady. W zależności od stopnia upalenia kwaskowość możemy scharakteryzować jako niską lub umiarkowanie niską.
Ziarna brazylijskiej arabiki które wchodzą w skład naszego blendu zostały wyselekcjonowane, skomponowane i wypalone w taki sposób by wspaniale smakowała Wam w metodach ciśnieniowych takich jak ekspres czy kawiarka. Smak kawy to głównie nuty czekoladowo orzechowe. Polecamy do klasycznego espresso, kawy czarnej americano jak i do komponowania z napojami mlecznymi np. cappuccino, latte czy flat white.
Jeśli nie posiadacie ekspresu ciśnieniowego, polecamy do zaparzania w urządzeniu french press. Praska francuska a dokładnie jej tłok to urządzenie za kilkadziesiąt złotych więc nie jest to duża inwestycja ale to właśnie wspomniany wcześniej tłok z sitkiem pozwoli nam przerwać ekstrakcję we właściwym momencie i cieszyć się idealnie zaparzonym naparem, odkrywać smaki naszych wysokiej jakości kaw.
Karolina –
Samba to zdecydowanie moja ulubiona pozycja z całej oferty palarni Proper! 😉 Codziennie parzę ją w swojej kawiarce. Z mlekiem smakuje wyśmienicie!
Agnieszka –
Odkąd wypiłam pierwszą filiżankę samby jest moją ulubioną kawą 🙂 regularnie próbuję innych ale zawsze wracam do niej!