Darmowa dostawa od 149 z!!

Chemex - zestaw 6 filiżanek

Chemex należy do alternatywnych metod zaparzania kawy. Jest bardzo prosty i szybki w użyciu, a jednocześnie wydajny, bowiem pozwala przygotować jednorazowo nawet do 6 filiżanek kawy.

Cechą charakterystyczną Chemex jest wygląd - przypomina klepsydrę... i to prawdopodobnie z tego powodu został umieszczony w nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej - Museum of Modern Art.

 

Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

225,00 

Brak w magazynie

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Chemex - siła tkwi w prostocie

Chemex, to zaraz obok Aeropressu i Dripa (V60), jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów do alternatywnych metod zaparzania kawy. Ten model pozwala na jednorazowe przygotowanie 6 filiżanek (900 ml) kawy. Chemex Coffee Maker to urządzenie z niemalże 80-letnią historią, które produkowane jest w Stanach Zjednoczonych. To wyjątkowe naczynie przypominające swym kształtem klepsydrę zostało wynalezione przez niemieckiego doktora chemii Petera Schlumbohma w 1941 r. Chemex wykonany jest z wysokiej jakości żaroodpornego szkła z dodatkiem drewna. Ten rodzaj szkła nie absorbuje zapachów, dzięki czemu w żaden sposób nie zaburza smaku kawowego naparu.

Chemex do kawy

Wygląd też jest ważny - Chemex

Chemexowi nie można odmówić funkcjonalności, jednak na szczególną uwagę zasługuje także jego oryginalny design, który zagwarantował mu stałe miejsce na ekspozycji w nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej (Museum of Modern Art). Naczynie znalazło się też w zacnym gronie 100 najlepiej zaprojektowanych produktów współczesnych czasów. Jak zaparza się kawę w chemexie? Prosto, szybko i… wygodnie! W tym celu powinieneś zaopatrzyć się w papierowe filtry oraz wysokiej jakości kawę. Świeżo zmielone ziarenka należy zalać wodą w temperaturze 93C w proporcji 6-7g kawy na 100ml wody.

Instrukcja pojawi się już wkrótce na naszym blogu!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Chemex - zestaw 6 filiżanek”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

Ostatnio oglądane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram