Darmowa dostawa od 149 z!!

Gwatemala Buenos Aires - Filtr

Gwatemala Buenos Aires to kawa o bogatej kompozycji smakowej. Kawa charakteryzuje się obecnością słodkich nut mirabelki, truskawki oraz mlecznej czekolady. Gwatemala Buenos Aires to kawa jakości specialty, która uzyskała 87 punktów SCA (Specialty Coffee Association). Jest to kawa, którą dedykujemy pod zaparzanie alternatywne w V60, aeropress’ie, kalicie, chemex’ie czy ekspresie przelewowym.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

46,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Gwatemala – kraj o wielkim sercu

Gwatemala to państwo położone w Ameryce Środkowej. Graniczy z krajami takimi jak: Salwador, Honduras, Meksyk czy Belize. W Gwatemali żyją stosunkowo młodzi ludzie, którzy stanowią mieszankę kulturową Europejczyków, Latynosów czy Majów.

Gwatemala to kraj o stosunkowo zróżnicowanej rzeźbie terenu. Można tutaj wyróżnić zarówno nizinę Peten, wybrzeże Morza Karaibskiego i Pacyfiku jak również łańcuchy górskie.

Gwatemala buenos aires

88grains – wspaniali ludzie

88 Graines jest firmą importującą kawę specialty z Ameryki Centralnej. Firma wspiera zrównoważony i sprawiedliwy handel, rozwój i zaangażowanie nowej generacji ludzi w branży kawy wysokiej jakości.

88 Graines wspiera projekty charytatywne, socjalne i ekologiczne, które pozwalają na zrównoważony wzrost produkcji, konsumpcji i jakości kawy, a także ochronę lokalnych społeczności zaangażowanych w działalność związaną z produkcją i konsumpcją kawy

Washed – obróbka na mokro

Gwatemala Buenos Aires to kawa poddana obróbce na mokro – washed. Oznacza to, że owoce kawowca z regionu Huehuetenango po zbiorze, wędrują do depulpera. Ten z kolei oddziela miąższ od ziarna. Następnie ziarenka i miąższ trafiają do zbiornika z wodą, gdzie fermentują przez określony czas. Po nim ziarenka są ponownie obmywane w celu pozbycia się niekorzystnych smaków.

gwatemala buenos aires1

Połączenie słodkich nut

Gwatemala Buenos Aires to niezwykłe połączenie słodkich nut mirabelki, truskawki i mlecznej czekolady. Kawka ma przyjemny i słodki posmak, który przenosi nas do wspaniałych krajobrazów Gwatemali. Gwatemalę Buenos Aires dedykujemy pod parzenie w sposób alternatywny: v60, aeropress, kalita, ekspres przelewowy.

Dodatkowe informacje

Gramatura

250

Rodzaj

mielona, ziarnista

Metoda obróbki:

Washed

Odmiana botaniczna:

Red and Yellow Caturra

Region:

Huehuetenango

Stopień palenia:

Jasny/Filtr

Wysokość:

1500-1700m n.p.m

Profil smakowy

87SCA, nuty mirabelki, truskawki, mlecznej czekolady

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Gwatemala Buenos Aires - Filtr”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram