Darmowa dostawa od 149 z!!

Bali Papuan - Espresso

(1 opinia klienta)

Kawa Bali Papuan to wspaniała kompozycja ciemnej czekolady z nutami owoców leśnych, żurawiny oraz cytryny. Niezwykłość tej kawy polega na wysokiej słodyczy oraz delikatnym body okrywającym nasze podniebienie. Ziarno polecamy pod zaparzanie alternatywne (ekspres przelewowy, V60, aeropress, kalita, chemex), jak również tradycyjne (ekspress kolbowy, automatyczny, kawiarka). Jedna kawa – dwa rodzaje palenia pod daną metodę zaparzania kawy.

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

38,00 

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Bali - mieszanka etniczna

To jedna z indonezyjskich wysp archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Zamieszkują ją Balijczycy, którzy kultywują swoją odrębność w folklorze, przez co wyróżniają się na tle całego świata. Sztuka tego kraju wywodzi się z kultury hinduskiej, która charakteryzuje się dużą roślinnością i wyjątkową ornamentowością. W głównej mierze Bali zamieszkują osoby wyznające hinduizm balijski, z którym można się spotkać podczas przeglądania różnych dzieł sztuki z tego kraju.

Kawa-Bali-Papuanfiltr

Bali jako raj na ziemi

Bali jest uważana za raj na ziemi poprzez niesamowite widoki, ukształtowanie terenu, faunę i florę. Leży w odrębnie archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Góry znajdujące się na terenach Bali są źródłem słodkiej wody, która rzekami dociera na tereny kraju i wpływa na wysoką urodzajność terenów. Na terytorium Bali możemy spotkać wulkany, które stanowią nieodłączną cześć kultury tego kraju. Uważa się bowiem, że szczyty tych gorących gór są siedzibą bogów. Balijczycy wierzą, że kiedy dochodzi do erupcji wulkanu jest to kara bogów względem ludzi za ich brak szacunku czy liczne przewinienia. Inny mit stwierdza, że jest dar dany ludziom przez bogów, ponieważ w wyniku eksplozji wulkanu dochodzi do powstania bardzo urodzajnych gleb i tym samym wysokich plonów.

Tajemnicza linia S

Bardzo często mówimy o gatunkach, odmianach kawy. W przypadku Bali mówimy o arabice wysokiej jakości z charakterystyczną falistą, s-esowatą linią, którą odróżnią ją od robusty, która jest mniejsza i ma prostą linię pęknięcia. Arabiki to odmiany kawy, których ziarna są znacznie większę od robusty i w porównaniu z nią rosną na znacznie wyższych wysokościach.

Kawa-Bali-Papuanespresso

Washed - myta ?

W Bali mówimy o obróbce tzw. WASHED. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Ziarno kawowca po zbiorze wędruje do basenów wypełnionych wodą. Następnie przez odpowiedni czas jest tam wypłukiwane z miąższu i otrzymuje się ziarno, które następnie jest suszone na drewnianych stołach lub ceglanych patio.

 

Bali - przyjemność sama w sobie

BALI PAPUAN to kawa kryjącą w sobie dużo ciemnej czekolady, której towarzyszą nuty owoców leśnych, żurawiny oraz cytryny. Kompozycja smaków oraz aromatów tej kawy, powoduje, że jest ona słodka, a jej body otula nasze podniebienie przy każdym łyku ciemnego naparu. Kawę polecamy osobom, które poszukują kawy o niskiej kwasowości, goryczy, ale o wysokiej słodyczy. Ziarno świetnie nada się pod parzenie alternatywne, czyli z użyciem filtra.

Dodatkowe informacje

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Rodzaj

mielona, ziarnista

Metoda obróbki:

Washed

Odmiana botaniczna:

Linia S (arabica)

Region:

Mount Batukaru

Stopień palenia:

Espresso

Wysokość:

2000 m n.p.m

Profil Smakowy

88SCA, nuty ciemnej czekolady, owoców leśnych, żurawiny, cytryny

1 opinia dla Bali Papuan - Espresso

  1. Paweł

    Lubię ją bardzo pić, połączenie czekolady z nutami wiśni/czereśni jest obłędnie dobre. Poranki z V60 z Bali zapamiętam na długo.
    Ciężko się powstrzymać przed kolejnym łykiem dripa.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram