Kawa Indie Nugget

(2 opinie klienta)

Indie Nugget to kawa bazująca na indyjskich ziarnach, o niskiej kwasowości. W posmaku można wyczuć orzechy, czekoladę, skórkę pomarańczy oraz delikatną pikantność co nadaje tej kawie prawdziwie indyjskich smaków!

Wyczyść
Wybierając rodzaj kawy mielona - podaj sposób zaparzania w informacjach do zamówienia.
Jeśli nie podasz informacji odnośnie sposobu zaparzania, otrzymasz kawę zmieloną w sposób tradycyjny.

29,00 

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 149 zł
Gwarancja najświeższego wypalenia
Online i w kawiarnii

Opis

Kawa Indie Nugget – prawdziwa specjalność

Kawa Indie Nugget może być nazywana prawdziwą specjalnością, ze względu na to, że jako jedna z nielicznych indyjskich kaw, zaliczana jest do jakości specialty. Pochodzi z regionu, który do niedawna nosił nazwę Mysore, a dzisiaj nazywany jest Karnataka. Położony jest on w górzystej, południowo-zachodniej części subkontynentu indyjskiego. Ze względu na uprawę licznych krzewów kawowych – na wysokości od 700 do 1600 metrów n.p.m. – możliwe jest dostarczanie najwyższej jakości ziaren jednorodnych, które posiadają unikatowe właściwości smakowe.

Receptura indyjskiej kawy przekazywana jest z pokolenia na pokolenie od blisko stu lat. Dzięki temu do dzisiaj zachowuje swój unikalny smak i aromat.

Kawa Indie Nugget

Złożoność, wszechstronność, wielowymiarowość

Kawa Indie Nugget może kojarzyć się z bardzo złożonymi nutami smakowymi, które coraz częściej kojarzone są z nazwami, takimi jak „klasyczna” lub „prawdziwa” kawa. Są bardzo często porównywane do klasy single-malt wśród whisky. Unikatowość ziaren wynika przede wszystkim z ich wielkości (mają rozmiar 19). Bardzo często porównywane są także do brył złota, ze względu na swój charakterystyczny, słodki aromat ze świeżym pomarańczowo-czekoladowym akcentem.

Delikatna nuta kwaskowatości połączona z łagodną słodyczą i nutami owocowymi, które przypominają wino, tworzą w pełni unikalne połączenie, które raczyć będzie kubki smakowe nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Garść historii -  Kawa Indie Nugget

Kawa Indie Nugget w filiżance

Karnatka to region, który obecnie odpowiada za blisko 80% eksportu w Indiach. Początki upraw na tych terenach sięgają XVI wieku, kiedy to Baba Budan przemycił ukryte w brodzie 7 ziaren zielonej kawy z jemeńskiego portu Mocha do swojego domu w dystrykcie Kadur, znajdującego się na zboczach gór Chandra Giri. To moment przełomowy, bowiem od tego czasu został przełamany niemal 500-letni monopol Jemenu w uprawie kawy.

Indyjskie kawy w przeważającej większości uprawiane są w cieniu dżungli, gdzie rosną w towarzystwie krzaków pieprzu czy imbiru. Ze względu na miejsce upraw, plantatorzy zmuszeni są do ręcznego zbierania kawy, co już na tym etapie pozwala na bardzo skuteczną selekcję ziaren.

Dodatkowe informacje

Region:

Mysore

Odmiana botaniczna:

Kent, Catimor

Wysokość:

1000 – 1600 m.n.p.m

Metoda obróbki:

Washed

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press, filiżanka, aeropress, V60, chemex, wpiszę w notatce w koszyku

2 opinie dla Kawa Indie Nugget

  1. MMM

    Moja ulubiona kawa

  2. Grzegorz Magiera

    Dzisiaj Wielkanoc 2020. Pierwszy raz piję i jestem zachwycony. Ta kawa jest po prostu pyszna!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane produkty

infocart-plusenvelopephonemap-markerclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram