Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa do domu

Wybór kawy do domu jest jednym z najważniejszych dla każdego, kto ceni sobie szczególnie smak małej czarnej. Wybranie zbyt goryczkowej lub kwaskowej wersji może spowodować, że cała przyjemność wynikająca z spożywania kofeinowego napoju będzie wątpliwa. Bardzo ważne jest zatem, aby poznać swoje preferencje zawczasu. Nie zawsze da się tego dokonać od razu. Zdarza się, że dochodzimy do tego metodą prób i błędów, dlatego mimo wszystko… warto eksperymentować, aby znaleźć swój ulubiony smak.

Dobór kawy do domu – jak to zrobić?

Jednym ze sposobów na znalezienie swojego ulubionego smaku jest regularne odwiedzanie kawiarni i kosztowanie nowych smaków. Warto każdorazowo, gdy będziemy w kawiarni zapytać o specyfikę podawanej kawy. Obsługa z chęcią udzieli takich informacji. Później pozostaje jedynie działanie w celu zbierania doświadczenia.

Kawa do domu – jakie informacje potrzebuje?

Kawę do domu będziemy wybierać na podstawie kilku parametrów, takich jak wysokość uprawy, stopień wypalenia, oraz region z jakiego ona pochodzi. Wszystkie te dane są zazwyczaj podane na opakowaniu, które warto przestudiować przed dokonaniem zakupu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na datę wypalenia – kawa do domu nie będąca starsza niż miesiąc oznacza, że jest świeża i będzie swoją najlepszą wersją.

Rozmiar ma znaczenie…

Ze względu na fakt, że im kawa jest świeższa, tym jest lepsza nie warto decydować się na kupowanie kawy na zapas. Lepiej częściej ją dokupywać, aniżeli koncentrować się na zbieraniu kolejnych opakowań. Warto przemyśleć jaką ilość kawy wypijamy każdego dnia, aby na tej podstawie oszacować jakie opakowania powinniśmy wybrać.

… region również, czyli skąd wybrać kawę do domu?

W swojej palarni posiadamy kawy pochodzące z kilku różnych regionów. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Każda ma za sobą osobną historię. Warto na etapie wyboru zapoznać się ze specyfiką każdego kraju i każdej kawy. Na początek polecamy przede wszystkim nasze flagowe produkty, takie jak Brazylia Diamond, Indie Malabar czy Honduras La Campa.

envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram