Darmowa dostawa od 149 z!!

Kawa do kawiarki

Wybór odpowiedniej kawy do kawiarki to decyzja niełatwa – jest bowiem tak wiele możliwości! Odpowiedni smak i aromat kawy to elementy bardzo ważne dla każdego, kto lubi raczyć się wyjątkowymi chwilami w gronie najbliższych, lub w towarzystwie dobrej książki lub filmu. Jest to możliwe dzięki prostej kawiarce, w której szybko przygotujemy pobudzający napój.

W większości przypadków zalecamy, aby do kawiarki stosowana była kawa zmielona, jednak nie o tak drobnych ziarnach, jak ta przeznaczana do parzenia kawy w tradycyjnym ekspresie ciśnieniowym. Jest to o tyle istotne, że drobno zmielona kawa po zaparzeniu staje się bardzo mocna. Warto pamiętać, że jest to dobre rozwiązanie dla ekspresów, jednak nie dla kawiarek

Dla kogo kawa do kawiarki?

Kawa do kawiarki wybierana jest przede wszystkim przez osoby, które cenią sobie komfort i wygodę przyrządzania. Kawiarka jest niewielkim urządzeniem, które przypomina garnuszek, w którym możemy zaparzyć aromatyczną kawę. Składa się ona zazwyczaj z trzech pojemników. Najniżej znajduje się pojemnik, który pełni funkcję niewielkiego garnuszka, do którego należy nalewać wodę. Wyżej natomiast umiejscowiony jest drugi pojemnik z sitkiem, do którego należy wsypać odpowiednią ilość zmielonej kawy. Umiejscowiona na sitku kawa nie powinna być ugniatana, a jedynie delikatnie wygładzana.

System działania kawiarki jest bardzo prosty – w momencie, w którym woda i kawa znajdą się w odpowiednich pojemniczkach, należy urządzenie skręcić, a następnie ustawić na palniku w taki sposób, aby podgrzać wyłącznie dno naczynia. Gdy woda zaczyna się gotować, para przechodzi przez pojemnik wypełniony kawą. Tym samym w trzecim pojemniku zaczyna gromadzić się napar. W momencie, w którym kawa jest gotowa to możemy przelać ją z górnego pojemniczka do filiżanki.

Zalety – kawa do kawiarki

Niewątpliwie kawa do kawiarki jest produktem, który dedykowany jest prawdziwym entuzjastom kofeinowego pobudzenia. Pozwala wydobyć z jej ziaren głębie smaku oraz aromaty determinowane przez pochodzenie i rodzaj obróbki na plantacji, z której pochodzi. Jedno jest natomiast pewne – świeżo palona kawa zachwyci swoim smakiem każdego, kto ceni sobie najwyższej jakości aromaty.

envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram